Ви тут: Район / Населені пункти району / село Ясеновець
Українська
English
понеділок, 22.10.2018

 

Село знаходиться за 7 км від районного центру і 13 км від ст. Рожнятів. Вчений-історик Петро Сіреджук твердить, що перша згадка про село датується 1617 роком.

Засноване село кріпаками, що варили сіль. В урочищі «Баня» була криниця з сировицею, по яку приїжджали люди із навколишніх сіл.

Назва села походить від слова «ясен» (дерево). А вчений Мирослав Габорак вважає, що назва села походить від одноіменного гідроніма потік Ясеновець.

В 1866 році в селі була парохіальна школа, вчителем був Вишневський Онуфрій.

З 1890 року в с. Ясеновець діяла «Просвіта». Головою «Просвіти» був Дирів Василь Миколайович. Організовували різні свята, фестини, го­лосні читання, працював драмгурток. Діяльність «Просвіти» закінчилась в 1940 році. Ще в Ясеновці було створене спортивне товариство «Луг», протиалкогольне і протинікотинове товариство «Відродження». Читали газети і брошури, де описувалось про згубний вплив алкоголю і нікотину.

В 1931 році в Ясеновці була двокласна школа, де навчалось 125 дітей.

В 1932 році побудований народний дім «Просвіти».

З 1950 р. по 1959 р. був заснований колгосп, та після його ліквідації було організовано радгосп з центральною садибою в селі Князівське.

В 1961 році біля села було розташовано військову ракетну части­ну. Після розпаду СРСР її розформували.

Зараз в селі проживає 685 чоловік. На території села є сільська рада (сільський голова Пасічник Ігор), школа І-ІІ ступенів, ФАП, клуб, бібліотека. Діє в селі українська греко-католицька церква Вознесіння Христового.

На території сільської ради працює державне підприємство по ви­добутку нафти НГВУ «Долинанафтогаз», пилорама, 6 торгових під­приємств.

Відомими людьми з села Ясеновець є:

Матіїшин Микола Васильович кандидат технічних наук, доцент Хмельницького університету «Поділля»;

Вишневський Омелян Михайлович професор Дрогобицького уні­верситету, доктор філологічних наук, науковець, активіст Всеукраїн­ського Товариства ім. Г. Ващенка;

Лютак Зіновій Петрович науковий працівник інституту нафти і газу м. Івано-Франківська;

Білан Микола Васильович композитор;

Прокопів Теодор Михайлович художник, монах монастиря Василія Великого (м. Нью-Йорк).